BACKPACK WITH SIDE OPEN POCKETS
Next
BACKPACK WITH CROCO DETAILS
Previous
BACKPACK WITH CROCO DETAILS
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1023-0604-nude357
BACKPACK WITH CROCO DETAILS
Code: 1023-0604
1023-0604-nude357
As low as
€54.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's backpack made of high-quality synthetic leather. It features crocodile decorative details, a handle, adjustable back straps, and a strap for attaching to a suitcase, a practical addition that will help you on your travels. Inside, it has compartments, a zippered pocket, and is lined with fabric. Outside, it has side pockets and front and back compartments that close with zippers. Double zipper closure.
| Pattern | Side pockets |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner cases,Inner pocket with zipper,Back pocket,Front facing zip pocket |
| Closure | Double zippers |
| Strap Type | Shoulder straps,Strap adjuster for suitcase |
| Product Type | Back pack |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 12.5cm |
| Length | 26cm |
| Height | 31cm |
| Size | Large |