SHOULDER BAG WITH CRAQUELLE TECHNIQUE AND DECORATIVE CHAIN
Previous
Out of stock
Only %1 left
SKU
1023-0552-light-grey391
BACKPACK WITH CRAQUELLE TECHNIQUE
Code: 1023-0552
1023-0552-light-grey391
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's Jacey backpack, made of faux leather with a special cracquelle technique. Includes a central compartment and a front compartment with a zipper and additional openings on the sides. The back straps are wide to provide comfort in movement and can be adjusted to the appropriate height. Inside, it consists of two open pockets, a zip compartment and lining. Designed with big capacity to eace everyday life.
| Pattern | Side pockets |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner cases,Inner pocket with zipper |
| Closure | Double zippers |
| Strap Type | Shoulder straps |
| Product Type | Back pack |
| Product Material | Artificial Leather,Lining,Texture combination |
| Bag shape | Oval shape |
| Width | 12cm |
| Length | 29cm |
| Height | 33cm |
| Size | Large |