BACKPACK WITH FRONT POCKETS
Next
BACKPACK WITH QUILTED TECHNIQUE
Previous
BACKPACK WITH QUILTED TECHNIQUE
Previous
Out of stock
Only %1 left
SKU
1023-0548-brown016
QUILTED PUFFER HANDBAG
Code: 1023-0548
1023-0548-brown016
In stock
Only a few left
Out of stock
Runa women's handbag with quilted puffer technique, made of synthetic fabric. It has a double handle and is accompanied by a wide adjustable strap to be used as a crossbody. The interior is lined and contains one zipper pocket and two open ones for organization. It secures with a zipper. Modern and lightweight, a suitable choice for every day.
| Pattern | Puff Bag |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner cases,Inner pocket with zipper,Front facing zip pocket |
| Closure | Double zippers |
| Strap Type | Shoulder straps |
| Product Type | Back pack |
| Product Material | Fabric,Lining |
| Bag shape | Oval shape |
| Width | 10cm |
| Length | 30cm |
| Height | 34cm |
| Size | Large |