CROSSBODY BAG
Next
CROSSBODY BAG WITH ETHNIC PRINT
Previous
CROSSBODY BAG WITH ETHNIC PRINT
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1020-1098-fuxia054
CROSSBODY BAG WITH ETHNIC PRINT
Code: 1020-1098
1020-1098-fuxia054
As low as
€65.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's crossbody bag with ethnic print and woven look made from a combination of fabrics. It has a messenger strap and an extra chain so it can be worn as a shoulder bag. Inside, it has a zippered pocket and an open compartment. It closes with a magnetic clasp and a flap.
| Cases-Pockets | Zipped case,Inner pocket with zipper |
|---|---|
| Closure | Magnetic clip,Flap Top |
| Handle Type | Chain |
| Strap Type | Strap fastened |
| Product Type | Crossbody |
| Product Material | Texture combination,Straw look |
| Composition | 40%COTTON, 40%POLYESTER, 20%PU |
| Bag Type | Aztek/Ikat print |
| Width | 6cm |
| Length | 22cm |
| Height | 15cm |
| Size | Small |