CROSSBODY BAG WITH CONTRAST SEAM
Next
CROSSBODY BAG WITH CONTRAST SEAM
Previous
CROSSBODY BAG WITH CONTRAST SEAM
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1020-1006-black003
CROSSBODY BAG WITH CONTRAST SEAM
Code: 1020-1006
1020-1006-black003
As low as
€54.54
€59.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's handbag Claudine, made of soft-structured faux leather and decorated with white stitching. The interior is lined, divided into three sections and contains a zipper pocket. It closes with flap and zipper. The strap can be adjusted and also removed to be held as a handbag. A very comfortable bag, suitable for every day.
| Pattern | Top stiched |
|---|---|
| Cases-Pockets | Zipped case |
| Closure | Magnetic clip,Flap Top |
| Handle Type | Strap |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Crossbody |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 10cm |
| Length | 28cm |
| Height | 15cm |
| Size | Medium |