CROSSBODY BAG WITH PRINTED DETACHABLE STRAP
Next
CROSSBODY BAG WITH PRINTED DETACHABLE STRAP
Previous
CROSSBODY BAG WITH PRINTED DETACHABLE STRAP
Previous
Out of stock
Only %1 left
SKU
1020-0999-beige001
CROSSBODY BAG WITH PRINTED DETACHABLE STRAP
Code: 1020-0999
1020-0999-beige001
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's Malin crossbody bag made of smooth faux leather. Inside, it contains one zippered compartment and an open one for organization, while it is fully lined. It has a wide detachable strap for comfort in movement, which is decorated with an axel butterfly print and can be also adjusted to the appropriate height. It closes with a metal zipper. It's shape helps with organization and makes it ideal for every day.
| Cases-Pockets | Inner pocket with zipper |
|---|---|
| Closure | Zip fastened |
| Handle Type | Adjustable Strap |
| Strap Type | Adjustable Shoulder straps |
| Product Type | Crossbody |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 8cm |
| Length | 21cm |
| Height | 15cm |
| Size | Medium |