SMALL SHOULDER / CROSSBODY BAG WITH GOLD METALLIC ELEMENT
Next
SMALL CROSSBODY BAG WITH SUEDE DETAILS AND CHAIN
Previous
SMALL CROSSBODY BAG WITH SUEDE DETAILS AND CHAIN
Previous
Out of stock
Only %1 left
SKU
1020-0982-green005
SMALL SHOULDER / CROSSBODY BAG WITH GOLD METALLIC ELEMENT
Code: 1020-0982
1020-0982-green005
In stock
Only a few left
Out of stock
Maisie women's bag, made of high quality faux leather with a smooth texture. It has one open pocket inside and one outside for organization. With a zipper and two open pockets for organization. It can be adjusted and held as a hand bag or as a crossbody bag with the straps that come with it. It closes with flap and a metal clasp. A very modern bag with gold metal details that complete its appearance.
| Product Design | Gold details |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner cases,Back pocket |
| Closure | Gold clasp,Flap Top |
| Handle Type | Adjustable Strap,Strap |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Shoulder bag |
| Product Material | Artificial Leather |
| Width | 7cm |
| Length | 26cm |
| Height | 15cm |
| Size | Small |