SMALL CROSSBODY BAG WITH SUEDE DETAILS AND CHAIN
Next
SMALL CROSSBODY / HANDBAG WITH CRAQUELLE TECHNIQUE
Previous
SMALL CROSSBODY / HANDBAG WITH CRAQUELLE TECHNIQUE
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1020-0981-brown016
SMALL CROSSBODY / HANDBAG WITH CRAQUELLE TECHNIQUE
Code: 1020-0981
1020-0981-brown016
As low as
€38.49
€54.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Small women's bag Jacey, made of faux leather with a special cracquelle technique. The interior is lined and contains a zippered pocket for organization. It has two ways of holding : handle hold and a crossbody strap. It closes with a magnetic clasp. A bag with a unique look, ideal for every day,
| Pattern | Printed |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner pocket with zipper |
| Closure | Magnetic clip,Flap Top |
| Handle Type | Top handle bag,Strap |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Crossbody |
| Product Material | Lining,Artificial Leather,Texture combination |
| Width | 6cm |
| Length | 21cm |
| Height | 16cm |
| Size | Small |