GLOSS SHOULDER BAG WITH STITCHING AND DOUBLE CHAIN
Next
GLOSS SHOULDER BAG WITH STITCHING AND DOUBLE CHAIN
Previous
GLOSS SHOULDER BAG WITH STITCHING AND DOUBLE CHAIN
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1020-0976-red017
GLOSS SHOULDER BAG WITH STITCHING AND DOUBLE CHAIN
Code: 1020-0976
1020-0976-red017
As low as
€32.99
€54.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's Evelina shoulder bag, made of gloss faux leather and decorated with stitching. It has a double chain that can be adjusted to be worn as a crossbody. The interior is lined and contains a zippered pocket for organizing small items. It closes with a specially designed magnetic clasp in the shape of an 'a'. It can be worn comfortably for everyday or more formal looks.
| Pattern | Quilted,Stich details |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner pocket with zipper |
| Closure | Magnetic clip,Flap Top |
| Handle Type | Chain |
| Strap Type | Chain strap |
| Product Type | Shoulder bag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Bag shape | Rectangle shape |
| Width | 6cm |
| Length | 22cm |
| Height | 14cm |