CROCO CROSSBODY BAG WITH CHAIN
Next
SHOULDER BAG WITH BRAIDED STRAP
Previous
SHOULDER BAG WITH BRAIDED STRAP
Previous
Out of stock
Only %1 left
SKU
1020-0973-black003
SHOULDER BAG WITH BRAIDED STRAP
Code: 1020-0973
1020-0973-black003
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's Astri shoulder bag, made of high quality faux leather. It has a braided shoulder strap that can be adjusted. It opens with a flap and magnetic closure and inside it contains one open pocket and one with a zipper, while it is fully lined. A classic bag, ideal for any look.
| Cases-Pockets | Inner pocket with zipper,Inner cases |
|---|---|
| Closure | Magnetic clip,Flap Top |
| Handle Type | Adjustable Strap,Shoulder Strap |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 6cm |
| Length | 25cm |
| Height | 16cm |
| Size | Small |