CROCO CROSSBODY BAG WITH CHAIN
Next
SHOULDER BAG WITH BRAIDED STRAP
Previous
SHOULDER BAG WITH BRAIDED STRAP
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1020-0972-oatmilk655
CROCO CROSSBODY BAG WITH CHAIN
Code: 1020-0972
1020-0972-oatmilk655
As low as
€49.49
€54.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Avelina small women's bag made of faux leather with croco texture. It can be worn as a crossbody by its strap or on the shoulder with the gold chain it has. It secures with a flap and a gold magnetic clasp in 'a' shape. The interior is divided into three sections, contains a pocket and a zippered compartment while it is fully lined. A bag that can be easily combined with morning or evening outfits.
| Pattern | Croco effect |
|---|---|
| Cases-Pockets | Zipped case,Inner cases |
| Closure | Magnetic clip,Flap Top |
| Handle Type | Adjustable Strap,Chain |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Handbag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 8cm |
| Length | 20cm |
| Height | 13cm |
| Size | Small |