JANA HANDBAG POUCH
Next
JANA HANDBAG POUCH
Previous
JANA HANDBAG POUCH
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1020-0884-camel025
JANA HANDBAG POUCH
Code: 1020-0884
1020-0884-camel025
As low as
€55.38
€71.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Jana pouch style bag with intrigate pleats, made of faux leather. With lining inside and two compartments, one with zipper and one open. It has a round handle, a decorative chain and an extra detachable strap to wear as a crossbody. It closes with a zipper. A special bag with a unique aesthetic.
| Product Design | Chain |
|---|---|
| Pattern | Pleated |
| Cases-Pockets | Inner cases,Inner pocket with zipper |
| Closure | Zip fastened |
| Handle Type | Round Handle,Strap |
| Strap Type | Adjustable Shoulder straps |
| Product Type | Handbag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 13.2cm |
| Length | 22,5cm |
| Height | 20cm |
| Size | Small |