GLOSS HANDBAG WITH STITCHING
Next
GLOSS SHOULDER BAG WITH STITCHING AND DOUBLE CHAIN
Previous
GLOSS SHOULDER BAG WITH STITCHING AND DOUBLE CHAIN
Previous
Out of stock
Only %1 left
SKU
1010-3518-red017
GLOSS HANDBAG WITH STITCHING
Code: 1010-3518
1010-3518-red017
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's Evelina handbag, made of gloss faux leather and decorated with stitching. It has double handles and an additional detachable and adjustable strap to be worn as a crossbody. The interior is lined and has open compartments and a zippered pocket for organizing small items. It closes with a zipper. An ideal choice for looks that will stand out.
| Pattern | Top stiched |
|---|---|
| Cases-Pockets | Zipped case,Inner cases |
| Closure | Zip fastened |
| Handle Type | Strap,Double Handle |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Handbag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 19cm |
| Length | 25cm |
| Height | 9cm |
| Size | Small |