SHOULDER BAG WITH CONTRAST STITCHING
Next
GLOSS EFFECT SHOULDER BAG WITH INNER DETACHABLE POUCH
Previous
GLOSS EFFECT SHOULDER BAG WITH INNER DETACHABLE POUCH
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1010-3514-camel025
SHOULDER BAG WITH CONTRAST STITCHING
Code: 1010-3514
1010-3514-camel025
As low as
€60.49
€65.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Claudine women's shoulder bag, made of soft-structured faux leather and decorated with white stitching. The interior is divided into three sections with the central being secured by a zipper and containing one open pocket, one with a zipper and lining. It secures with a magnetic clasp on the flap, and comes with a detachable strap so it can be used as a crossbody as well. A modern bag choice.
| Pattern | Top stiched |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner cases,Inner pocket with zipper,Zipped case |
| Closure | Magnetic click,Flap Top |
| Handle Type | Adjustable Strap,Shoulder Strap |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Shoulder bag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 13.5cm |
| Length | 36cm |
| Height | 17.5cm |
| Size | Medium |