HANDBAG WITH DOUBLE HANDLES
Next
HANDBAG WITH DOUBLE HANDLES
Previous
HANDBAG WITH DOUBLE HANDLES
Previous
Out of stock
Only %1 left
SKU
1010-3508-green005
HANDBAG WITH DOUBLE HANDLES
Code: 1010-3508
1010-3508-green005
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's handbag Briona, made of high-quality faux leather. It's interior is divided into three areas : with two side compartments for easy access and a central section that secures with zipper and includes lining, two open pockets for organization and one with zipper. It has a double handles and an additional strap so it can also be worn as a crossbody. On the outside it is decorated with a rectangular metal 'a' clasp. A bag with timeless design, ideal for morning and evening looks.
| Product Design | Metallic details |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner cases,Inner pocket with zipper |
| Closure | Zip fastened |
| Handle Type | Strap,Double Handle |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Handbag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 15cm |
| Length | 35cm |
| Height | 26cm |
| Size | Large |