CROCO SHOULDER BAG WITH DOUBLE LONG HANDLES
Next
SHOULDER BAG WITH DOUBLE CHAIN AND SEAMS
Previous
SHOULDER BAG WITH DOUBLE CHAIN AND SEAMS
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1010-3503-oatmilk655
CROCO SHOULDER BAG WITH DOUBLE LONG HANDLES
Code: 1010-3503
1010-3503-oatmilk655
As low as
€55.38
€71.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's Melitta shoulder bag. It is made of faux leather with croco texture and features double handle grip. Internally it is structured in three sections, one central and two side ones. It contains lining, two open pockets and one with zipper for organizing small items. It closes with zip and magnetic clasp. A classic bag design, which can be easily combined with any outfit.
| Pattern | Croco effect |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner cases,Inner pocket with zipper |
| Closure | Zip fastened,Magnetic clip |
| Handle Type | Double Handle |
| Product Type | Shoulder bag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 13.5cm |
| Length | 42cm |
| Height | 30.5cm |
| Size | Large |