SHOULDER BAG
Next
CAPITONE SMALL SHOULDER BAG WITH DOUBLE CHAIN
Previous
CAPITONE SMALL SHOULDER BAG WITH DOUBLE CHAIN
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1010-3502-dark-brown280
CROCO SHOULDER BAG WITH DOUBLE CHAIN
Code: 1010-3502
1010-3502-dark-brown280
As low as
€49.08
€59.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Melitta women's shoulder bag, made of faux leather with croco look. The interior is lined and divided into two compartments that include a zippered pocket and an open one for small items. The chain is braided with faux leather detail, and can be adjusted to be worn as a crossbody. With a back pocket on the outside for easy access. It closes with a metal clasp. A bag that can be easily combined with any look.
| Pattern | Croco effect |
|---|---|
| Cases-Pockets | Zipped case,Inner pocket with zipper,Back pocket |
| Closure | Flap Top |
| Handle Type | Chain |
| Product Type | Shoulder bag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Bag shape | Rectangle shape |
| Width | 10.5cm |
| Length | 28cm |
| Height | 17cm |
| Size | Medium |