BRAIDED HANDBAG WITH DOUBLE HANDLES
Next
BRAIDED HANDBAG WITH DOUBLE HANDLES
Previous
BRAIDED HANDBAG WITH DOUBLE HANDLES
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1010-3478-cream004
BRAIDED HANDBAG WITH DOUBLE HANDLES
Code: 1010-3478
1010-3478-cream004
As low as
€32.99
€43.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's Talitha handbag with double handles. It is made of high-quality faux leather and decorated with braiding on the front. Inside it has an open pocket for small items and closes with a zipper. At its bottom, it has metal elements to prevent wear. It comes with a detachable strap to be worn as a crossbody. Ideal to complete any look.
| Product Design | Metallic details |
|---|---|
| Pattern | Braided |
| Closure | Zip fastened |
| Handle Type | Adjustable Strap,Double Handle |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Handbag |
| Product Material | Color combination,Artificial Leather |
| Bag shape | Rectangle shape |
| Width | 12cm |
| Length | 24cm |
| Height | 18cm |
| Size | Medium |