BACKPACK WITH CONTRAST SEAMS
Next
HANDBAG WITH CONTRAST STITCHING
Previous
HANDBAG WITH CONTRAST STITCHING
Previous
Out of stock
Only %1 left
SKU
1010-3477-blue002
HANDBAG WITH CONTRAST STITCHING
Code: 1010-3477
1010-3477-blue002
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's handbag Jeri with double handles, made of high quality faux leather. Lined on the inside, it has one open pocket and one with a zipper for organization. It comes with an adjustable strap to be worn as a crossbody and secures with a zipper. With a shiny finish and contrasting seams for unique looks.
| Pattern | Top stiched |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner pocket with zipper |
| Closure | Zip fastened |
| Handle Type | Shoulder Strap,Double Handle |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Handbag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Bag shape | Square shape |
| Width | 12cm |
| Length | 28,5cm |
| Height | 25,5cm |
| Size | Medium |