HANDBAG WITH CONTRAST SEAMS AND DOUBLE HANDLES
Next
HANDBAG WITH CONTRAST SEAMS AND DOUBLE HANDLES
Previous
HANDBAG WITH CONTRAST SEAMS AND DOUBLE HANDLES
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1010-3476-camel025
HANDBAG WITH CONTRAST SEAMS AND DOUBLE HANDLES
Code: 1010-3476
1010-3476-camel025
As low as
€43.99
€65.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's Jeri handbag, made of shiny faux leather. It is lined on the inside and has two open pockets and one with a zipper for easy organization of items. It has a double handle, a detachable strap to wear as a crossbody and secures with a zipper. Its appearance is completed with seams on the outside. In a large size with a sturdy structure that makes it suitable for everyday looks.
| Pattern | Top stiched |
|---|---|
| Cases-Pockets | Inner pocket with zipper |
| Closure | Zip fastened |
| Handle Type | Adjustable Strap,Double Handle |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Bag shape | Square shape |
| Width | 13cm |
| Length | 34cm |
| Height | 31cm |
| Size | Large |