HANDBAG WITH DOUBLE HANDLES
Next
SHOULDER BAG WITH BRAIDED HANDLE
Previous
SHOULDER BAG WITH BRAIDED HANDLE
Previous
Out of stock
Only %1 left
SKU
1010-3475-camel025
SHOULDER BAG WITH BRAIDED HANDLE
Code: 1010-3475
1010-3475-camel025
In stock
Only a few left
Out of stock
Maisie women's shoulder bag, made of high-quality faux leather with smooth texture. It is lined on the inside and contains one zipper pocket and two open pockets for organization. With a separate braided handle for hand holding and an additional strap for use as a crossbody. Zipper closure. A classic bag with modern touches, suitable to complete any look.
| Cases-Pockets | Zipped case,Inner cases |
|---|---|
| Closure | Zip fastened |
| Handle Type | Adjustable Strap,Handle strap |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Shoulder bag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Width | 18cm |
| Length | 37cm |
| Height | 26cm |
| Size | Large |