DEBOSSED QUILTED HANDBAG WITH DECORATIVE CHAIN
Next
DEBOSSED QUILTED HANDBAG WITH DECORATIVE CHAIN
Previous
DEBOSSED QUILTED HANDBAG WITH DECORATIVE CHAIN
Previous
Out of stock
Only %1 left
SKU
1010-3468-sage-296
DEBOSSED QUILTED HANDBAG WITH DECORATIVE CHAIN
Code: 1010-3468
1010-3468-sage-296
In stock
Only a few left
Out of stock
Women's Lene bag with handle. It is made of faux leather with a special pressed quilted technique. It is lined on the inside and contains an open compartment and a zipper pocket. It secures with a metal clasp on the flap. It comes with a detachable strap, to be worn as a crossbody. A classic bag ideal for any combination with a decorative chain that completes its appearance.
| Cases-Pockets | Inner cases,Inner pocket with zipper |
|---|---|
| Closure | Gold clasp,Flap Top |
| Handle Type | Handle strap |
| Strap Type | Detached strap |
| Product Type | Handbag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining |
| Bag Type | Embossed pattern |
| Width | 10cm |
| Length | 26cm |
| Height | 18cm |
| Size | Medium |