NADIRA SHOULDER BAG WITH DETACHABLE WALLET AND STRAW LOOK
Next
NADIRA SHOULDER BAG WITH DETACHABLE WALLET AND STRAW LOOK
Previous
NADIRA SHOULDER BAG WITH DETACHABLE WALLET AND STRAW LOOK
Previous
In stock
Only %1 left
SKU
1010-3447-black003
NADIRA SHOULDER BAG WITH DETACHABLE WALLET AND STRAW LOOK
Code: 1010-3447
1010-3447-black003
As low as
€32.72
€59.95
In stock
Only a few left
Out of stock
Nadira women's shoulder bag with double handles from the Axel Greek Islands series. It is made of high-quality faux leather with straw effect. It is accompanied by an inner detachable handbag that closes with a zipper and a detachable wallet that secures with a magnetic clip. The inside contains a zipper pocket and it is lined. The outside has gold metal details and closes with a zipper. A comfortable bag with multiple uses, that can also be used for the beach.
| Product Design | Gold details,Extra inner pouch bag |
|---|---|
| Pattern | Braided |
| Cases-Pockets | Inner pocket with zipper,Inner pouch,Detachable purse |
| Closure | Zip fastened |
| Handle Type | Double Handle |
| Product Type | Shoulder bag |
| Product Material | Artificial Leather,Lining,Color combination |
| Width | 10.5cm |
| Length | 43.5cm |
| Height | 30cm |
| Size | Large |